צור קשר דף הבית
אמור לא לסמים

אומרים "לא" לסמים במשחקי כדורגל בתמרה ומחנכים למעורבות חברתית

 

עמותת "ישראל אומרת לא לסמים" (השלוחה הישראלית של הארגון העולמי "עולם ללא סמים" אשר נוסד על-ידי תנועת הסיינטולוגיה) בשיתוף עם מדריכי הנוער העובד והלומד של הגליל התחתון ועמותת פעילות התנדבותית, ציינה בשבוע האחרון בתמרה את סיומה של שנה של הפעילות האינטנסיבית ביותר של חינוך למעורבות חברתית ומניעת שימוש בסמים בהיסטוריה של העיר עם יותר מ-2000 בני נוער.

 

ארבעה טורנירים של כדורגל התקיימו השבוע בתמרה, עם בני נוער בגילאי 6-16 הלובשים חולצות ספורט עליהן מתנוססת ההצהרה "אמור לא לסמים, אמור כן לחיים" בעברית וערבית. שופט הכדורגל בטורנירים היה לא אחר מהשופט המקצועי אסף קינן (בהתנדבות מלאה)

 

"הרעיון הוא להגיע אל בני הנוער לפני שסוחרי הסמים מגיעים אליהם, ולתת להם עובדות בגובה העיניים כך שיוכלו להחליט בעצמם בנושא ולא יפלו למלכודת", מסבירה יו"ר ראש עמותת "ישראל אומרת לא לסמים", גברת איילת מליס.

 

גב` מליס, אשר ייסדה את העמותה ומובילה אותה זו השנה החמישית, מצאה שותף מושלם באיזור בדמותו של מוחמד אבואלהיג`א, אשר בתורו יצר שיתוף פעולה פורה ביותר בין העמותה לבין פעילי הנוער העובד והלומד של הגליל התחתון ומתנדבי השירות הלאומי. אבואלהיג`א, חדור במטרה לעשות שינוי אמיתי בעירו, התגלה ככח מניע שאין שווה לו: הוא גייס לצורך העניין עשרות מתנדבים ויצר תנועה חדשה בעיר, אשר רק גדלה בארבע השנים האחרונות ומתגאה השנה בפעילות חסרת תקדים מבחינת ההיקף שלה.

 

בשבוע הקרוב יציין ארגון האומות המאוחדות את היום הבינלאומי למאבק בנגע הסמים (ה-26 לחודש), כשהוא קורא ל"פעילות עולמית למען קהילות בריאות ללא סמים" תחת המוטו "כולנו יכולים לשחק תפקיד בקידום הבריאות של הקהילה שלנו". בעיר תמרה בצפון הארץ, מאות ילדים הסתובבו השבוע עם חולצות "אמור לא לסמים, אמור כן לחיים" עליהן התנוסס הלוגו של האו"ם עבור פעילות זו. כעת ניתן לומר בגאווה כי ישראל, והעיר תמרה, מהוות כעת דוגמה חיה ל כיצד מביאים אידיאל של עולם חופשי מסמים ומשימוש מופרז באלכוהול לידי מציאות.

 


  
עמוד הבית
רפי סופר כותב
אודותינו
סיפורים ומעשים טובים
מרכזי יום לקשיש
מאמרים אודות האתר
לאתר הקודם
שלח לנו סיפור

טלפקס: 03-6410776, נייד: 050-5857352
מפת אתר זברה בניית אתרים